ЧАШАТА НА ГАДАТЕЛКАТА
„Чашата на гадателката” е пътепис, издържан в най-добрите световни традиции на жанра – и още по-интересен, защото е за България. Това е пъстър калейдоскоп от картини, запечатали събития от най-новата история на страната по начин, по който живеещите в нея не могат да я видят. Това е непредубеденият поглед на един млад англичанин към България – страна, в която се влюбва, среща приятели, и която си мисли, че никога няма да може да напусне. Това е неговото българско приключение. Зашеметяващ коктейл от гневни протестиращи тълпи, суетни и подкупни политици, „национално-отговорни” бизнесмени, скарани с Бога свещеници, улични музиканти и помаци от затънтени родопски села, който ще ви остави без дъх. Българският читател логично се докосва пръв до тази книга - тя е писана специално за него. И може сам да си състави мнение както за историята, така и за автора, който сам се определя като българофил, а всъщност е станал българин по душа.
Джон Хамилтън
Джон Хамилтън (1971 - ) е роден на 29 юли 1971 г. в Лондон в семейството на потомствен лорд, собственик на две големи имения в английската провинция. Трети от четирима братя и вторият от двама близнаци, който никой не е очаквал да се роди. Баща му, член на Камарата на лордовете до 1997 г., умира през октомври 2006 г.
-
Възход и падение на национално- отговорния капиталист
От ерата на македонските вълнения до днес, убийствата по политически и икономически причини са неразделна част от българската история. Малко от тях са разкрити. От 2001 до 2005 нито един извършител на някое от над тридесетте гангстерски убийства не е бил изправен пред съда.
Най-драматичното беше извършено на 7 март 2003 в